Format Kitap
Barkod 9789755096285
Yayın Tarihi 2015-02-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 204
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 245

Emeği Geçenler :
Yazar   : Harriet Crawford
Çevirmen   : Nihal Uzan

Bir klasik haline gelen eseri Sümer ve Sümerlerde Harriet Crawford, MÖ 3800den 2000e kadar Mezopotamyada gerçekleşen sıra dışı toplumsal ve teknolojik gelişmeleri anlatıyor.
Eski uygarlıkların en iyi bilinenlerinden biri olan Mezopotamya, okuryazar, kentli bir kültürü ve son derece gelişmiş siyasi kurumları olan bir uygarlığı yarattı. Crawford, en güncel tarihi ve arkeolojik kaynakların ışığında, bu antik uygarlığı her yönüyle araştırarak, fiziksel ve tarihsel arka planını, değişen yerleşim biçimlerini, kamu ve özel amaçlı mimarisini ve dönemin kültürel gelişmelerini incelemektedir. Bu yeni basımda, üretim alanları ile ticarete ilişkin bölüm genişletilmiş ve iki ayrı bölüm haline getirilmiştir. Ayrıca, Yukarı Mezopotamyada yaşanan çağdaş gelişmelere ait yeni bir bölüm eklenmiştir. Son bölüm ise İkinci Körfez Savaşı sonrasında Irakın mirasının geleceğine ilişkin düşünceleri içermektedir.

HARRIET CRAWFORD Londra Üniversitesi, Arkeoloji Enstitüsünde Fahri Konuk Profesör ve Cambridge McDonald Enstitüsünde araştırmacıdır. Irakta ve Körfezde kapsamlı kazılar yapmıştır. Daha önceki yayınları arasında MÖ 3. binyılda Irak Mimarisi (1977) ve Dilmun ve Körfezdeki Komşuları (Cambridge University Press, 1998) sayılabilir.

devamını oku..
Kategori : İlkçağ Tarihi
% 25
indirim
24.38
Liste Fiyatı : 32.50
Kazancınız : 8.12
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim