Format Kitap
Barkod 9789756178744
Yayın Tarihi 2018-05-15
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 360
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Rukiye Ekenler

Bizi insan yapan dilimiz kadar yaralarımızdır. Yazdığımız her şey, yaramızdır ve yaraların beyanı esastır... İbn-i Haldun'un Coğrafya kaderdir! cümlesinden el alıp çoğaltırsak, yaralarımız da kaderimiz ve kederimizdir.
İnsan derdi ve yarası olduğu için yazar. İnsan derdiyle ve yaralarıyla baş etmek için de yazar. Kaybın yasını tutmak için de yazar insan. Yazarın alnına yazılan okurun alnına da yazıldığı için, bu tür çok kapılı ve çok katmanlı kitaplar düz okur değil düş/organik okur talep eder.
Kitabın kahramanı Sibel'in yaraları bizim de yaralarımızdır, ama hiçbir yara anonim değildir. Her yaranın tarihi de tabiri de başkadır. Çünkü herkes kendi acısına ve kendi yarasına kiracıdır. Sibel'in yaralarını göstermekle kalmıyor, okura da kendi yarasını hatırlatıyor bu kitap. Çünkü yazar-kitap-okur ilişkisi, bir yanıyla yaraların tanıştırılması ve yardıma çağrılması hevesidir.
Zarfın pula, pulun zarfa; gönderenin alıcıya, alıcının gönderene; âşıkların birbirine ve aşka yakışmadığı bir zamanda Rukiye Ekenler, mektup ve yara odaklı ilk romanı Bahar Mektupları ile selamlıyor okuru.
Mektubun/kitabın içine kuş yerine yaralarını koyan bir yazarla ve kitabıyla tanışmak çok kıymetli...
Sezai Sarıoğlu

devamını oku..
Kategori : Roman - Günümüz
% 20
indirim
16.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 4.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20.00 indirim