Görkem Kantar Arsoy’un tavsiye ettiği 20 çocuk kitabı: 1.     Kırmızı Ringa, Gonzalo Moure-Alicia Varela, Sarıgaga Yayıncılık2.     Bu Kitabın Ortasında Duvar Var, Jon Agee, Domingo Yayınevi3.     Frida Kahlo ve Hayvan Dostları, Monica Brown-John Parra, Aylak Kitap4.     Kayakçı Tavşan, Claudia Rueda, Redhouse Kidz5.     Uçmak İstemeyen Kartal, James Aggrey, Wolf Erlbruch, Hep Kita . . .
Devamını Oku >>
1) İşe roman yazarak başlamayın: Roman yazmanız uzun zaman  alır. Yazmaya haftada bir tanesini tamamlayacağınız  şekilde ayarlayacağınız bir düzende bir sürü kısa hikaye  yazarak başlayın. Bu çalışmayı bir yıl sürdürün; peş peşe  52 tane kötü hikaye yazmanız mümkün olmadığına göre başarıya ulaşacaksınız. (Ray Bradbury  ilk romanı Fahrenheit 451’i otuz yaşında yazmaya başlamış.)2) Onları sevebilirsin ama onlar gibi olmazsın: Ka . . .
Devamını Oku >>
Sonrası Kalır, Edip Cansever, Yapı Kredi YayınlarıBay Lear, Oktay Rifat, Yapı Kredi YayınlarıMasallar, Eflatun Cem Güney, MEB YayınlarıBaşıbozuk Günceler, Ece Ayhan, Yapı Kredi YayınlarıSpinoza’nın Sevinci Nereden Geliyor?, Çetin Balanuye, Ayrıntı YayınlarıYaşam ve Yapıt, Tim Parks, Çev: Şakir Özüdoğru, Ayrıntı YayınlarıDeli Bal & Kanatları Ölü Açıklığında, Pelin Buzluk, İletişim YayınlarıDüş Kırpıntıları, Enis Batur, Sel YayıncılıkManves City, Latife Tekin, Can . . .
Devamını Oku >>
Hazırlayan: Mehmet Özçataloğlu1. Neden çocuklar için yazıyorsunuz?Ben içimdeki çocuk ruhumu hiçbir zaman kaybetmedim. Klasik ama gerçek! Çocukluk anılarım hala taze ve o kadar net ki! Kendi kendime masallar anlattığım, çoğu zaman oyunlar uydurduğum mutlu bir çocukluğum oldu.  O yüzden de çocuklar için yazmak bana eğlenceli ve çok tanıdık geliyor. Hikâyeleri bulmak ya da karakter oluşturmak benim için suyun yolunu bulması gibi çok doğal gerçekleşiyor. Öğret . . .
Devamını Oku >>
Gerçek adı Derman İskender Över olan, çağdaş şiirin önde gelen isimlerinden küçük İskender (55) vefat etti.Geçen yıl kanser teşhisi konulan, Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisi süren küçük İskender gece saatlerinde hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Gerçek adı Derman İskender Över olan 55 yaşındaki şairin ölümü, edebiyat camiası ve hayranlarını yasa boğdu. küçük İskender en son İkinci Waliz adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuş . . .
Devamını Oku >>
Toplam 99 haber bulunmuştur. / Gösterilen 0-5