Format Kitap
Barkod 9786054782581
Yayın Tarihi 2013-11-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 184
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Komisyon

Asıl adı Ahmet Mirza olan Kerem, Isfahan Şahının oğludur. Şahın hazinedarlığını yapan Ermeni Keşişinin kızı Aslı ile Kerem birbirlerini severler. Şah, Keşişten kızını oğluna ister. Keşiş, bir Müslümana kız vermek istemez. Fakat hükümdarın isteğini reddedemez; bir mühlet ister ve bu mühletin içinde gizlice memleketten kaçar. Kerem de Aslının peşinden yollara düşer. İşte, Keremin sevdiği kızın ardınca bütün Anadolu'yu baştan başa gezmesi böylece başlar.

Kerem artık yanında sadık arkadaşı Sofu, omzunda sazı ile bir Âşık olmuştur. Her gittiği yerde, her rastladığına sazıyla ve yanık türküleriyle, Aslının izini sorar; ona haber verenler de olur, vermeyenler de...

Bazı şehirlerde Kerem, Aslı Hana bir zaman kavuşur. Keşişten habersizce bir müddet birbirlerine sevgilerini anlatırlar, dertlerini dökerler.

Sonunda Kerem Aslısının peşinden Halepe varır. Halep Paşasına kendini sevdirir. Paşa, Keşişi tehdit ederek kızını Kereme vermeye razı eder. İki sevdalının nikâhları kıyılır. Fakat kötü ruhlu Keşiş onlara son fenalığı yapar.

devamını oku..
% 30
indirim
11.03
Liste Fiyatı : 15.75
Kazancınız : 4.72
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim