Hoş geldiniz üye girişi yapabilir veya hesap oluşturabilirsiniz

Format Kitap
Barkod-ISBN 9789756178430
Yayın Tarihi 2012-11-14
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Canavarların Bahçesinde
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 575
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Erik Larson

Soluksuz okunan tarihsel destanların usta yazarının kaleminden, Hitlerin yükselişinin gölgesindeki bir ailenin hikâyesi.

Berlin, 1933. William E. Dodd, Hitler Almanyasının ilk Amerika Elçisi olur. Bu yılın, tarihte bir dönüm noktası olduğu anlaşılacaktır. Chicagodan iyi huylu bir profesör olan Dodd, Berline giderken karısı, oğlu ve gösterişli kızı Marthayı da beraberinde götürür. Dodd bir taraftan oldukça kayıtsız kalan Dışişleri Bakanlığına gitgide artan kaygılarıyla ilgili telgraflar yollarken, diğer taraftan da Nazi Partisinin kilit isimleriyle ilişkiler geliştirmek ve göz alıcı davetlerine katılmak zorundadır. Bu sırada kızı, Yeni Almanya ile büyülenir ve şaşırtıcı bir şekilde aralarında Gestaponun ilk lideri Rudolf Dielsın de bulunduğu birçok kişiyle ilişki üzerine ilişki yaşar. Yıl, uğursuzca karanlığa gömülmektedir ve hem Dodd hem de kızı hayatlarının gittikçe değişip dönüştüğünü fark ederler.

Almanyanın yeni efendilerinin nefes kesen ve unutulmaz portreleriyle donatılmış olan In the Garden of the Beasts (Türkçe adıyla Canavarların Bahçesinde), Hitler güç kazanırken Amerikanın neden sessiz kaldığı sorusunu aydınlığa kavuşturan ve gerçekliğe dayanan, çarpıcı anlatıma sahip bir eserdir.

Larson olağanüstü bir yazar... Yalnızca birkaç çizgiyle karakterler yaratmakta muazzam.
-New York Times Book Review

Larsonun yeteneği, tarihî bir dönemi heyecanlı bir dokunulabilirlikle sunması ve bunu şaşırtıcı kişiliklerle süslemesidir.
-Washington Post Book World

ERİK LARSON; Thunderstruck, The Devil in the White City ve Isaacs Storm adlı çok satan kitapların yazarıdır. Yazar hakkında daha fazla bilgi için ErikLarsonBooks.comu ziyaret edebilirsiniz.

devamını oku..
Kategori : Roman - Belgesel
% 20
indirim
16.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 4.00
Ürün Tükendi.