Format Kitap
Barkod 9786059799799
Yayın Tarihi 2017-06-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 120
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 185

Emeği Geçenler :
Yazar   : Honore De Balzac
Çevirmen   : Aysel Bora

Onüçlerin Romanı üçlemesinin son halkası. Balzac, bir zevkusefa atölyesi diye nitelendirdiği Paris'e dair, adıyla özdeş müstesna bir edebiyat türü haline getirdiği o désillusion'lar, sönmüş hayaller tufanına yaraşır, baş döndürücü bir tasvirler furyasıyla açıyor novellasını. Bir zanaatkâr titizliğiyle işlediği dili, eseri adadığı ressam Delacroix'nın tablolarını andıran koygun bir renk ve kontrast zenginliği içeriyor.

Balzac, 1834'te, görece kısa, tok anlatılar kaleme aldığı bir evrede yazdığı Altın Gözlü Kız'da, arşınlanmadık düzlem, karışlanmadık toprak bırakmayan bitimsiz açıklamalara karşın izah edilemez kalanı; sezginin ağır bastığı rasgele seçimler, esprisiz ve beyinsiz tutkular üzerinden insanın gizemli, mistik yanını yoklarken, aynı zamanda topyekûn bir şehrin, çehre değil maske dediği o oyunbozan yüzünün tülünü aralıyor.

Altın rengi gözleriyle romana adını veren unutulmaz Paquita Valdès, onu gözüne kestiren Henri de Marsay adında genç Adonis'i burgacına çeken, azgın bir şehvet, yer değiştiren cinsel kimlikler, cinayet ve gizli açık ensestle örülü bir duygu sarmalı yaratıyor.

devamını oku..
Kategori : Roman - Günümüz
% 5
indirim
10.45
Liste Fiyatı : 11.00
Kazancınız : 0.55
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %5.00 indirim