Format Kitap
Barkod 9786053065395
Yayın Tarihi 2019-04-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 153
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mohamed Ahmed Abdellatif

Müziği kavrayabilmek için nasıl oluştuğunu, hangi duyguları içerdiğini öğrenmemiz gerekir, bir dili öğrenmek için ise kelimelerini ve dil bilgisini öğrenmek gerekir. Matematik öğrenmek için sayılar ile nasıl başa çıkacağımızı bilmeliyiz.
Mimaride de aynı şey geçerli. Öğreneceğimiz bir sürü şey var, mesela çocuklar dil öğrenirken kendi cümlelerini oluşturmak için çok kelime öğrenmeye ve bu kelimeleri ezberlemeye çalışırlar. Mimarlıkta da bu aynıdır
kendi düşüncemizi geliştirmeye yardımcı olabilecek birçok mimari fikir, konsept ve proje toplamamız gerekir
Bu kitabın amacı, okuyucuyu mimari proje tasarım aşamasındaki düşünme sürecinde bilinçli kılmak ve buna ek olarak birlikte fikirlerini anlamlı bir konsepte,ardından bir binaya dönüştürmek, kendi özgün kavramlarını yaratmalarında onları motive etmektir.

Ayrıca cevap vermek genellikle doğru soruyu bulmaktan ve cevaplamaktan daha kolay olduğu için doğru sorulara yol göstermeye çalıştım ve projemizi geliştirmemize yardımcı olabilecek doğru soruların nasıl sorulabileceğine değindim. Yani bu kitap sadece bir cevaplar kitabı değil aynı zamanda soruları sorgulama kitabıdır. Ve hep hatırlayalım ki doğru cevapları bulabilmek için doğru soruları sormamız lazım. Hadi soru sormaya başlayalım.

devamını oku..
% 15
indirim
27.54
Liste Fiyatı : 32.40
Kazancınız : 4.86
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15.00 indirim