Format Kitap
Barkod 9786057762832
Yayın Tarihi 2020-07-24
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 646
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Jonathan Lethem
Çevirmen   : Burç İdem Dinçel

Bilimkurgu, kara polisiye gibi türler arasında yaptığı geçişlerle yüksek edebiyat ile popüler kültürü harmanlayan, Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü sahibi ve MacArthur Dâhi Bursu'nu kazanan Jonathan Lethem neslinin en sıradışı yazarlarından. New York Times edebiyat eleştirmeni Michiko Kakutani'nin hem çılgınca iddialı hem de alçak sesli bir samimiyeti var, diye tanımladığı, yetmişlerin Brooklyn'inden doksanlara uzanan Yalnızlık Kalesi ise âdeta Jonathan Lethem'ın yazmak için doğduğu destansı bir roman.

Karanlıkta çakan bir kibrit gibi. Değişen zamanlar, mahalleler. Öksüz iki çocuk. Dylan Ebdus beyaz. Mingus Rude siyah. Babaları kendi âlemlerinde. Sokağın dili zor, ritüelleri şiddetli. Çizgi romanlar sayesinde dost olan bu dertli ergenler sihirli bir yüzük bulurlarsa ne olur peki?

Jonathan Lethem, Yalnızlık Kalesi'nde Brooklyn'i, siyahla beyazı, müziğin, sanatın kudretini sadece onun yapabileceği şekilde anlatıyor. Başınızı kaldırın, gökyüzünde uçan bir adam var. Yukarıdayken burası nasıl görünüyor acaba?

Yazılması kaçınılmazmış gibi gelen nadir kitaplardan birisi. -Nick Hornby

Görkemli, kaotik, sert... Lethem 1970'lerin New York'unu kavrayıp yakalıyor ve onu anlatmaya değecek bir hikâyeye taşıyor. -Time

devamını oku..
Kategori : Roman - Günümüz
% 20
indirim
48.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 12.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim