Format Kitap
Barkod 9786054335275
Yayın Tarihi 2010-05-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 490
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Uwem Akpan
Çevirmen   : Fatih Kıyman

Senenin en heyecan verici eserlerinden biri Uwen Akpanın akıl almaz çıkış kitabına ancak hayranlık duyulabilir. Entertainment Weekly

Uwem Akpanın Onlardan Biri Olduğunu Söyle Eserine Övgüler

Commonwealth Yazarlar Ödülü, En İyi Çıkış Kitabı (Afrika Bölgesi)

Hikaye Ödülüne Adaylık

İlk Kurgu Eseri Dalında Los Angeles Times Art Seidenbaum Ödülü

Uwen Akpanın akıl almaz çıkış kitabına ancak hayranlık duyulabilir. Beş hikayenin tamamı o kadar büyüleyici ve hüzünlü ki daha önce okuduğum, yalnızca gayet iyi olan eserleri övdüğüme pişman oldum Akpanın karakterleri bir kabusun içine düşmüş, zaman zaman komik görünen sıradan ve kusurlu çocuklar. Kitabın üzücü olması gerekiyor fakat Akpanın parlak sanat görüsü ve karakterlerinin göz alıcı gerçekliği bu kitabı senenin en heyecan verici kitaplarından biri haline getiriyor. Jennifer reese, Entertainment Weekly

Günümüzün Afrikasının tüm ümidi ve kederi bu çıkış derlemesinde müthiş yansıtılmış.
John Marshall, Seattle Post-Intellegencer

Akpanın üslubunu bu kadar etkileyici, açık ve sarsıcı yapan yalnızca ele aldığı konu değil; metaforlar ve betimlemelerdeki yetkinliği, karakterlere ve mekanlara kattığı derinlik Uwem Akpan bu çocukların sesini duyuruyor. Hikayelerindeki merhamete ve sanatsal görüye minnettar oldum, değiştim. Susan Straight, Washington Post Book World

Yoksulların savaş yıkımına uğramış kıtasından, Cizvit Rahibi Uwem Akpanın cesur ve kuvvetli lütfu geliyor. Bu dünyayı çocukların gözünden görmekten iyisi ne olabilir ki? Amcaları tarafından kölecilere satılmak üzere olan kardeşler, Dini çatışmalardan kaçan bir otobüste Hıristiyan numarası yapmaya çalışan Müslüman bir çocuk. Afrikalı insanların çaresiz durumunu hiçbir haber bülteni ya da belgesel bu kadar içten bir biçimde yansıtamaz. Onlardan Biri Olduğunu söyle eseri, Babelin Red Cavalry hikayeleri ve Michael Herrin Dispatches kitabı gibi yeni bir dil icat ediyorbu dilin içinde korku olduğu gibi, savaş tarafından parçalanan ülkelerdeki apansız ümit ışığı da var. Bu kitabı unutamıyorum ve unutmamalıyım.
Mary Karr, The Liars Club kitabının yazarı

Uwem Akpanın üslubundaki politik hiddet ve insaniyet o kadar güçlü ki dünyayı bile değiştirebilir. O parlak bir yetenek.
Chris Abani, GraceLand ve The Virgin of Flames eserlerinin yazarı

İnanılmaz ve duygulu, ahlaki cesaretle dolu Akpan Afrikayı, kıtanın şanını ve acısını görmenizi, hissetmenizi istiyor
Vince Passaro, O: The Oprah Magazine

Hayret verici O kadar etkileyici bir kitap ki, elinizden bıraktığınızdatabii bırakabilirsenizçevrenizdeki dünyaya tekrar alışmanız zaman alıyor İnsan yozlaşmışlığının uç noktalarına uzanırken onları basit yargılarla önemsiz ve bayağı hale getirmemek müthiş bir yazar olmayı gerektirir. Akpan göz kırpmadan izliyor, fakat bu hikayelerde gözlemciliğin takıntılı titizliği yok. Yazar karakterlerini her nasılsa sevmeyi başarıyorkatilleri bile Akpan korkunç olayları dahi doğaüstü kılabilen büyük bir ruha sahip. Bu hikayelerin yanında diğerleri kuru kalıyor ve toz gibi uçup gidiyor.
Craig Seligman, Bloomberg News

Çoğunlukla korku verici konular üzerine kurulu olan bu hikayelerde buruk bir netlik var Bu defa reklam doğru: Akpan önemli bir yazar.
David Grylls, Sunday Times

Onlardan Biri Olduğunu Söyle, insanları akşam haberlerinde şöylece bir gösterilen görüntülerin içine sokan bir beceri gösterisi Bunlar aşırı duygusallık ile kirlenebilecek hikayeleryoğun duygu ve bol sıfat içeren sayılı kısım var. Fakat sade ve net dil anlatıyı dinamik ve kesintisiz kılıyor, sayfalar kitabın sonuna uzanıyor.
Juliana Barbassa, Associated Press

Akpan güçlü bir eser yaratmak için kurgu yazarlığı ile gazeteciliğin kuvvetli yanlarını birleştiriyor birinin dramatik potansiyeli diğerinin netliğiyle birleşiyor Sayısız karaktere ve bakış açısına hayat vermeyi başarabilen yetenekli bir yazar. Sonuç hem sanatsal, hem ahlaki açıdan övgüye değer.
Adelle Waldman, Christian Science Monitor

Hikayeler heyecan verici oldukları kadar dokunaklılar.
Cynthia Crossen, Wall Street Journal

Nijeryalı bir Cizvit rahibi olan Uwem Akpan yoksulların mizaçı ve dayanıklılığından ilham aldığını söylemiştir ve Afrikalı çocukların çetin hayatını konu alan çıkış kitabı bunun ürkütücü ve aydınlatıcı bir örneği.
Louise Erdrich, Love Medicine ve The Plague of Doves kitaplarının yazarı

İnsanın aklını baştan alan bir çıkış derlemesi Akpan gerçekdışı etkiler yaratmak için çırpımıyor. Gerçek acıları gözler önüne seriyor. Afrikadaki kıtlığı ve mücadeleyi son derece edebi bir anlatım tarzıyla bir araya getiriyor, korku dolu hikayeleri çocukların iri gözlerinden yansıtıyor.
Janet Maslin, New York Times

Bu yalın ve güzel derlemenin yozlaşmış ve savaşlarla parçalanmış Afrikasında kimlik kavramı sürekli değişen, güvenilmez bir vaziyette. Akpanın karakterlerini ve anlattıkları dünyaların hayal benzeri ürküntüsünü unutmak imkansız.
Kim Hubbard, People

Akpan okuyucuyu bu derlemede çetin kaos ve dehşet sahnelerine sürüklüyor. Yazı dili son derece güzel, hikayeleri içgörülü ve anlamlı. Bu, çocukların gözünden gördüğümüz dehşetiki bol bol varçok daha sarsıcı kılıyor
Publishers Weekly (baş inceleme)

İşte gerçekten unutulmaz bir kitap. Onlardan Biri Olduğunu Söyle önemli, özenle inşa edilmiş ve son derece sarsıcı bir derleme. Akpanın nadir görülen hünerlere sahip ve bakış açısı gayet insani. Bu hikayeleri ne kadar tavsiye etsem azdır.
Peter Orner, The Second Coming of Mavala Shikongonun yazarı

Önemli bir derleme Akpanın üslubunun netliğine ve gerçekliğine karşınki bu uzun süredir okuduğum en canlı metin olduaklı çaresiz kılan, korku ve acıma duygularıyla, bu modern vahşete yabancı oluşun verdiği utançla beslenen istikrarsız ve ümitsiz bir ritme kapılıyoruz. Okuyucu akla ve kalbe vuran bu hikayelerden kaçmanın mümkün olmadığını fark ediyor.
Alan Cheuse, Chicago Tribune

Hayret verici bir derleme Onlardan Biri Olduğunu Söyle, haberlerde gördüğümüz Afrika tablosuna kıyasla çok daha zengin ve detaylı bir çerçeve çiziyor. Akpan, nahoş gerçekleri tasvir ederken bile bu sıra dışı koşulların içinde kapana kısılan dirençli g

devamını oku..
Etiketler : Vitrindekiler
Kategori : Edebiyat - Diğer
% 48
indirim
15.00
Liste Fiyatı : 29.00
Kazancınız : 14.00
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %48.28 indirim