Hoş geldiniz üye girişi yapabilir veya hesap oluşturabilirsiniz

Format Kitap
Barkod-ISBN 9789756178164
Yayın Tarihi 2008-02-06
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Milliyetçilik ve Çeteler
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 232
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Altan

Şu temel soruya cevap vermek zorundayız: Neden Türk vatandaşının yaşam kalitesi Yunan vatandaşının yaşam kalitesinden 69 basamak daha düşük? Neden oradaki birey bizden altı misli daha zengin, neden ortalama ömrü on yıl daha uzun? Bebeklerin ölümünü hiç olmazsa Yunanistan düzeyine neden indiremiyoruz?

Bu soruların cevaplarını verecek kimse var mı? Hiç vatandaştan konuşmayıp hep vatanı övmenin ardında yatan bu acıklı gerçekleri daha ne kadar saklamayı düşünüyorlar? Bu ülkede yaşayan insanlar bu ülkenin vatanseverlerinin hiç mi umurunda değil?

Beyinsel olmadan Türk, beyinsel olmadan Müslüman olmak, övünmeyi tutamaksız bırakırken boşluğu uyuşturucu ticareti, çeteler, katliam, sahte evrak ve susturucu dolduruyor. Özeleştiriden hoşlanmayan, ama sadece sövüp sayan, alt düzey hakaretlerle öfke kusan, tartışma adabından, fikir düzeyinden yoksun vurup kırmaya yatkın bir robot portre beliriyor.

Milliyetçiliği, içi boş bir siyasal slogan olmaktan çıkarmak zorundayız. Milliyetçilik donanımı az, yetenekleri kısıtlı kimselerin dünya rekabeti ile baş edememesinin bir sığınağı olmamalı... Tam tersine uluslararası rekabette başarı sağlayarak bunun bereketini ülkesine yağdırmak olmalı. İnsan... İnsan odaklı anlayış... İnsanın zenginliği... İnsanın özgürlüğü... Cumhuriyet´i şahlandıracak. Güçlü ve bereketli bir cumhuriyet olacağız. Yoksa ülkedeki iç sömürge yandaşlarının kakofonik şamatası altında fakirleşmeye devam edeceğiz.
-Mehmet ALTAN

devamını oku..
Kategori : Milliyetçilik
% 20
indirim
7.60
Liste Fiyatı : 9.50
Kazancınız : 1.90
Ürün Tükendi.