Format Kitap
Barkod 9789752978041
Yayın Tarihi 2020-01-17
Yayın Dili Türkçe - İngilizce
Baskı Sayısı 12.Baskı
Sayfa Sayısı 593
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Şinasi Bademcioğlu

Dilleri var dilimize benzemez, demiş ozanımız. Şinasi Bademcioğlu, bir yabancı dille ana dili arasında ses benzerliklerinden yola çıkarak yabancı sözcüklere anlam karşılıkları bulmuş. Hem de güle oynaya. Böylece yabancı dili yaban olmaktan çıkarmış, dil öğrenmeyi eğlenceli bir oyuna dönüştürmüş. Kutlanmaya değer bir emek ürünü.

Prof. Dr. Cevat Çapan

Şinasi Bademcioğlu'nun bu sözlük, modern anlayışın birçok yönlerini kendinde toplayan yeni sözlük anlayışım yansıtan bir çalışmadır. Sadece kelimeleri, kavramları değil onun ardındaki düşünceyi de, gülümseme dudaklarınızdan uçmadan öğreneceksiniz. Bu sözlükten dili öğrenmenin zevkine varanların sayısı her yeni gün biraz daha artacaktır.

Doğan Hızlan

Şinasi Bademcioğlu'nun hazırladığı bu sözlük, bildiğimiz sözlüklerde olmayan bir şey yapıyor. Ses benzerliğinden yola çıkarak, İngilizce kelimenin akılda kalmasını sağlamak üzere, Türkçe kelimelerle bağ kuruyor. Böylece, bir eğlence öğesi de katmış oluyor,..

Prof. Dr. Murat Belge

KELİME EZBERLETEN 12 TEKRARLI KURGUSAL SÖZLÜK KAÇ KELİMEDEN OLUŞUYOR? Kitapta 6000 kelime yer almaktadır. KELİMELER SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLDİ?

KELİME EZBERLETEN 12 TEKRARLI KURGUSAL SÖZLÜK TOEFL, KPDS, ÖYS, ÜDS ve benzeri sınavlarda sıklıkla karşılaşılan SOYUT anlamlı ve akılda kolay kalmayan (heves, istek, üzülmek, morali bozuk olmak gibi) sözcüklerden oluşmaktadır. KELİME EZBERLETEN 12 TEKRARLI KURGUSAL SÖZLÜĞÜN DİĞER SÖZLÜKLERDEN FARKI NEDİR?

devamını oku..
% 20
indirim
47.20
Liste Fiyatı : 59.00
Kazancınız : 11.80
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim