Hoş geldiniz üye girişi yapabilir veya hesap oluşturabilirsiniz

Barkod-ISBN 9786052992265
Yayın Tarihi 2017-06-16
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kayıp Şehir Z
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 320
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : David Grann
Çevirmen   : Ayça Sağlam

Kadim bir gizem!
Peşine düşenler deliriyor, ölüyor ya da kayboluyor...
Amazon'un girilemeyen, vahşi ormanlarının içindeki esrar
gün yüzüne çıkmak üzere.
Ölümcül bir saplantı hikâyesine hazır olun!

Avrupalılar yüzyıllar boyunca, dünyanın en büyük ormanının içinde göz kamaştırıcı hazineler ve gizemli şehirler saklı olduğunu düşündüler. 1925 yılında efsanevi kâşif Percy Fawcett, eski bir uygarlığa ev sahipliği yaptığına inandığı ve Z adını verdiği kayıp şehri bulmak üzere Amazon'a doğru yola koyuldu, tarihin en önemli keşiflerinden birini yapmayı umuyordu. Fakat kendisi ve oğlundan bir daha haber alınamadı. Yıllarca bilim insanları ve maceracılar Fawcett'in ekibinin ve Kayıp Şehir Z'nin izini bulmaya çalıştılar. Sayısız insan bu uğurda perişan oldu; yerli kabileler tarafından kaçırıldılar, delirdiler veya öldüler.
New Yorker yazarı David Grann, bu yolculukla ilgili gizli bir günlüğe rastladıktan sonra 20. yüzyılın en büyük keşif girişiminin gizemini çözmeye karar verdi ancak Fawcett'i aramaya başlayıp Amazon'daki büyük gizemin içine daldıkça kendini, ondan önce bu işin peşine düşen insanlardan biri olarak buldu: Yeşil cehennemin cazibesine o da diğerleri gibi dayanamadı ve vahşi doğanın kalbine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıktı.
Hakikat arayışı, Fawcett'in kaderi ve Z şehri hakkındaki bulgular, bu heyecan verici kitabı unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor.


Merak uyandıran, heyecan dolu ve etkileyici bir macera.
John Grisham

Z'nin öyküsü çağımızın temel meselesinin derinine iniyor. İnsan ile vahşi doğa arasındaki savaşta kim galip gelir? Büyüleyici bir yapıt.
Malcolm Gladwell

Sherlock'un yazarı Conan Doyle'un Kayıp Dünya'sına ilham veren kâşifin gerçek hikâyesi. Doyle'un macera romanları kadar heyecan verici, hatta belki daha bile fazla.
Toronto Star

Grann, Z'nin izini sürerken ölümle dans ediyor ve okura Indiana Jones tarzı bir macera yaşatıyor.
Details

Harikulade... Joseph Conrad'ın sert erkeklerinden birinin kendini Gabriel Garcia Márquez'in bir romanında hapsolmuş bir şekilde bulduğunu düşünün... İşte o kadar güçlü bir anlatı.
New York Times Book Review

İyi bir gerilim filmi izlermişçesine heyecanla sayfaları çeviriyorsunuz.
Michiko Kakutani

Hayli tatmin edici bir kitap... Saplantı, macera, ölümcül sinekler, irinli yaralar, düşman yerliler... Tüm bu macerayı gerçekten yaşıyorsunuz, hem de hayatınızı riske atmadan.
Erik Larson

Lara Croft'tan daha sağlam ve Indiana Jones'tan daha zeki bir kahramanın öyküsü. Kitabı okuduktan sonra eliniz sırt çantanıza gidecek.
Daily Telegraph

devamını oku..
% 20
indirim
28.00
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 7.00
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 2 Gün
Ürün Satışta. %20.00 indirim