Format Kitap
Barkod 9786055698065
Yayın Tarihi 2009-03-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 370
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : James Churchward
Çevirmen   : Ahmet Seyrek

HERKESİN KÜTÜPHANESİNDE BULUNMASI GEREKEN BİR ESER
ATATÜRKÜN GETİRTİP İNCELEDİĞİ KİTAP
1930lu yıllarda ulu önder Atatürk, Tahsin Mayatepeki çok özel bir görevle Güney Amerikaya gönderdi. Meksika Maslahatgüzarı olarak atanan Mayatepek, bu görev sırasında Atatürke acil bir telgraf göndererek, emekli Albay James Churchwardın Mu ve Atlantis Uygarlıklarıyla ilgili dört kitabından söz etti. Atatürk hemen bu kitapların Türkiyeye getirilmesini ve dilimize çevrilmesini emretti. Daha sonra konuyu daha derinlemesine tartışabilmek için Churchwardı Türkiyeye davet etti ama böylesine uzun bir yolculuğa dayanamayacak kadar yaşlı olan Churchward davete karşılık veremedi.
Bu kitaplarda Atatürkü bu kadar meraklandıran ne vardı? Churchward, büyük Uygur İmparatorluğunu Mu ülkesinin bir koloni uzantısı olarak tanımladığı, somut bilimleri insanoğlunu yanıltmakla suçladığı, bugün mimarileri, astronomi bilgileri ve sahip oldukları ilginç teknolojiyle hâlâ günümüz bilim adamlarını şaşırtmaya devam eden Aztekler, Mayalar ve Sümerlerin bıraktığı kalıntı ve eserlerin görmezden gelindiğinden şikayet ettiği kitaplarında bu soruları yanıtlarken, okurların zihninde çok daha derin sorular uyandırıyor.
Elinizdeki bu kitap Mu ülkesinin coğrafi konumunu, kullanmış oldukları sembollerin günümüzde halen insanlar tarafından kullanıldığını, dünyadaki farklı kıtalarda yaşamış olan Mısır, Hint, Maya, Aztek, Çin uygarlıkları arasında insanı hayrete düşürecek benzerlikler olduğunu belgeler ve kanıtlarla gün ışığına çıkarmaktadır.

devamını oku..
Etiketler : Tarih
% 30
indirim
24.50
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 10.50
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.