Format Kitap
Barkod-ISBN 9789754583502
Yayın Tarihi 2018-01-11
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 9.Baskı
Sayfa Sayısı 339
Kapak Karton
Kağıt
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Leylâ Erbil
Çevirmen   : Leyla Erbil

Karanlığın Günü´nde Erbil, kadercilikle Tanrıtanımazlık, baskı ile özgürlük, batıl inançla akılcılık arasında parçalanmış modern Türk insanının üzücü durumunu incelemektedir... Bu yapıt yaratıcı gücün biz zaferidir.
- Talat Sait Halman-
Karanlığın Günü´ndeki muhteşem portreler geçidi içinde benim en fazla dikkatimi çeken kişi Asiye oldu. Çünkü Erbil, Asiye kişiliğinde çok az bilinen dahası yeni tanımlanan ve belirlenen psikolojik bir bozukluğu sergiliyor. (...) Asiye Türk edebiyatında Trouette Semdromu gösteren benim bildiğim ilk ve tek roman kişisidir!
- Güven Turan-
Leyla Erbil, yazında kendi kendini aşma çabasında didinir dururken, hep uslübu olan bir yazardı ve sanatsaldı. Gazete uslübuyla yazmadı, salt toplumbilimsel olma yavanlığına düşmedi, okuyucuyu avlayacak temalar üretmedi. Piyasaya vurmadı kendini...
- Demir Özlü-
Karanlığın Günü´nde Leyla Erbil, bir aydın yazar olarak, annesinin bellek kaybından toplumun bellek kaybına geçişlerle amnezinin romanının kurgular. Kral Lear´den beri demansın edebiyatta yer aldığı belki de en önemli yapıttır Karanlığın Günü... Gerçek bir yaratıcının otobiyagrafik öğeleri içeren bu başyapıtı, tıp ve psikiyatri pratiğine çok önemli eleştirilerin de getirildiği edebiyatımızdaki nadir yapıtlarındandır.
- Cem Mumcu-

devamını oku..
Kategori : Roman - Günümüz
% 15
indirim
17.31
Liste Fiyatı : 20.37
Kazancınız : 3.06
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15.00 indirim