Hoş geldiniz üye girişi yapabilir veya hesap oluşturabilirsiniz

Barkod-ISBN 9786052993231
Yayın Tarihi 2017-10-20
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kanunsuz
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 432
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Dennis Lehane
Çevirmen   : Ömer Mülazım

Zindan Adası'nın yazarından muhteşem bir roman daha!

Polisiyenin en iyilerinden.

Guardian

Gecenin kanunu yeniden yazılıyor...
Boston, 1926. İçki su gibi akmakta, her köşe başında silahlar patlamaktadır. İçki Yasağı'yla birlikte gizli damıtma tesisleri ve barlar, gangsterler ve rüşvetçi polislerden oluşan karmaşık bir şebeke doğmuştur. Şehrin saygın emniyet amirlerinden birinin oğlu olan Joe Coughlin, ailesinden aldığı terbiyeye sırtını dönmüş ve hızlı paraya, adrenaline ve bir kanun kaçağı olarak kazandığı şöhrete teslim olmuştur.

Bir kumarhaneye yaptığı cüretkâr bir baskın sırasında, meşhur gangster Albert White'ın sevgilisi, erişilmez Emma ile karşılaşır. Birbirlerine olan tutkuları ve güç arzularıyla bir araya gelen Emma ile Joe, gizli bir aşk yaşamaya başlarlar. Fakat para, içki ve silahların dünyasında kimse güvenilir değildir.

Joe, hayatındaki tüm sıradışı olayların Emma Gould'la karşılaştığı o sabah başladığını fark edecektir. Meksika Körfezi'nde denize açılan bir teknede ayakları bir kova çimentoya batırılmış halde beklerken de bunu düşünmektedir. Boston'da başlayan yolculuğu Florida ve Küba'ya kadar uzanan bir aşk, şiddet ve intikam sarmalı olarak devam eder. Küçük bir soyguncuyken devrinin en büyük kaçakçısı haline gelen Joe'nun yoluna devam etmesini sağlayan şey sadece güç ve şöhret değildir. Emma'nın gözleri, içindeki ateşi hâlâ canlı tutmaktadır.

Kanunsuz bilindik olanın ötesine geçerek kendi kusursuz gerçekliğini yaratıyor... Şiddet dolu bir geçmişin titizlikle işlenmiş öyküsü.

Washington Post Book World

Ustalıkla yazılmış bir suç destanı... Lehane hem edebiyat hem de suç okurlarını cezbedecek olgun bir hikâye kaleme almış.

Publishers Weekly

Kanunsuz suç edebiyatına giriş dersi niteliğinde, türün en iyi yazarlarından birinin kaleminden çıkmış bir roman... Her cümlesi zevkle okunuyor. Bir uzmanın eseriyle karşı karşıyasınız. Okurken de bunu anlayacaksınız.

Janet Maslin, New York Times

devamını oku..
Etiketler : Pegasus
Kategori : Roman - Polisiye
% 20
indirim
31.92
Liste Fiyatı : 39.90
Kazancınız : 7.98
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %20.00 indirim