Hoş geldiniz üye girişi yapabilir veya hesap oluşturabilirsiniz

Barkod-ISBN 9786052992913
Yayın Tarihi 2017-09-27
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kaleler Kareler Köşeler ve Sıcak Süt
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 392
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Keith Stuart
Çevirmen   : Özüm Erdil

Oğlunu otizme rağmen değil, otizmle sevmeyi öğrenen bir babanın ve ona yeniden yaşama tutunmayı öğreten oğlunun hikayesi

Alex ile Jody çok genç yaşta tanışıp evlenmiş ve Sam adında otizmli bir çocukları olmuştur. Büyük bir aşkla birbirlerine bağlı olsalar da Alex'in babalık konusundaki başarısızlığı ilişkilerini bitme noktasına getirir. Ayrı yaşamaya başladıkları sürede Alex, oğluyla aslında nasıl da birbirlerinden uzak olduklarını fark eder ve kendisini sorgulamaya başlar. Ailesini kaybetmemek için bir adım atması gerektiğine karar verdiğindeyse Sam'in Minecraft isimli bilgisayar oyununa olan ilgisi dikkatini çeker. Sekiz yaşında, otizmli bir çocuk olarak Sam'in Minecraft'ta bloklardan yarattığı dünya, âdeta bir baba oğul fırsatına dönüşür. Alex, iletişim kurmayı ve hatta tanımayı başaramadığı oğlunu bu oyun sayesinde anlamaya başlar. Hayatın ona verdiği bu ikinci şans Alex için en kıymetlisi olacaktır.

Yazarın kendi oğluyla yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı bu roman sevgiyi yeniden keşfedebilmenin bir kanıtı gibi.

Hayat ve bilgelik dolu bir roman. Gözyaşı döktüm ama kitabı bitirdiğimde yüreğim umut doluydu.

Cathy Rentzenbrink

Kaleler Kareler Köşeler ve Sıcak Süt yalnızca güzel kurgulanmış bir roman değil, aynı zamanda ender rastlanan bir dürüstlük ve gözlemle de yazılmış bir roman.

Guardian

Kaleler Kareler Köşeler ve Sıcak Süt sizi daha ilk satırdan cezbeden o benzersiz romanlardan. Dürüst, dokunaklı ve etkileyici. Harika bir hikâye.

Heat

Yazarın kendi otistik oğluyla yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı bu etkileyici hikâye taş kesilmiş kalpleri bile ısıtacak.

Mail on Sunday

Stuart, üzerimize döktüğü gül yapraklarına dikenleri de eklemiş ki bu sayede romanı tenimizin derinlerine kadar işlesin. Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Metro

Sınırları yalnızca hayal gücünüz kadar olan bir dünyaya doğru harika bir kaçış.

Forbes

Yarattığı karakterler güzel kurgulanmış, savunmasız ve engellerle dolu hayatta yollarını bulmayı öğrenen insanlar. Dijital çağda yeniden iletişim kurmayı öğrenmekle ilgili etkileyici bir hikâye.

Kirkus

Eğlenceli, başarılı bir yazarın elinden ve kocaman bir yürekten çıkmış harika bir roman. Rosie Projesi'ni sevenler kesinlikle buna da bayılacaklar.

Graeme Simsion

devamını oku..
Kategori : Roman - Günümüz
% 20
indirim
28.00
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 7.00
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 2 Gün
Ürün Satışta. %20.00 indirim