Format Kitap
Barkod 9786054263196
Yayın Tarihi 2009-10-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Edmondo De Amicis

Borgesin romanındaki Lombardiyalı Droctfultun fethetmeye geldiği şey karşısında büyülenip önünde diz çöktüğü; Hz. Muhammedin fethini gerçekleştirecek komutana övgülerini belirttiği; Fatih Sultan Mehmetin fethetmeden önceki iki gün boyunca hiç uyumadığı; pek çok şair, yazar ve sanatçının ilk karşılaştıklarında kekeleyip konuşamadıkları; yüzlerce farklı kültürün bin yıllar boyunca kendi içinde harmanlanıp bir renk cümbüşü haline getirdiği; tarihin her döneminden muhteşem yapıları ve eserleri ile dünyanın sayılı birkaç şehri arasında yer alan İSTANBULu, 1870li yıllarda varır varmaz gördüğü manzara karşısında büyülenen Edmondo De Amicisin öve öve bitiremediği kalemi ve estetik hayranı gözüyle, şehrin görkemini ve burada Amicisin geçirdiği her anı geçmişe yapılan bir yolculukmuş gibi büyülenerek yaşayın.

Edmondo de Amicis, 1846 senesinde, İtalyanın Liguria bölgesinde, Imperia yakınındaki, Onegliada dünyaya gelmiştir. Çok seyahat etmiş, başka yerlerin yanı sıra, İspanya, Hollanda, İngiltere, Fas ve Türkiye seyahatlerine dair ciltleri dolduracak seyahat günlükleri kaleme almıştır.

Vita Militaire (Orduda Yaşam-1868), Novelle (Öyküler-1872), Konstantinapol (İstanbul-1877) eserlerinin sahibidir. En ünlü eseri, 1886 senesinde yayınlandığında büyük yankı uyandıran, duygusal bir çocuk kitabı olan Çocuk Kalbi (Cuore)dir. 1908 senesinde Bordigherada hayata veda etmiştir.

De Amicis, aynı zamanda, İstanbula dair çok etkileyici bir günce olan ve benim de İstanbulu ilk ziyaretimde yanımda bulundurduğum İstanbul kitabından da anlaşılacağı üzere çok yetenekli bir gazetecidir.
-Umberto Eco

devamını oku..
% 25
indirim
27.71
Liste Fiyatı : 36.94
Kazancınız : 9.23
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim