Hoş geldiniz üye girişi yapabilir veya hesap oluşturabilirsiniz

Format Kitap
Barkod-ISBN 9786055107499
Yayın Tarihi 2014-05-00
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Fotoğrafın Serüveni; Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Stüdyoların Işığında
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 380
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Gülderen Bölük

Gülderen Bölük'ten Fotoğraf Stüdyolarının Işığında Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye Kadınları, Erkekleri ve Çocuklarının Çarpıcı Değişim Serüveni...
Türkiye'de fotoğrafın serüveni stüdyolarla başlar ve yıllarca onlarla devam eder. Henüz şimdiki gibi branşlaşmanın olmadığı ilk dönemlerde stüdyolarda veya o günün deyişiyle fotoğrafhanelerde sadece portre fotoğrafları çekilmiyor, manzara, belgesel ya da haber gibi pek çok alanda da fotoğraf üretiliyordu. Bu bağlamda, bizim topraklarımızdaki stüdyoların tarihi aslında fotoğrafçılığımızın da tarihi.
Fotoğraf sanatçısı ve araştırmacı Gülderen Bölük, yıllardır Osmanlı ve Cumhuriyet'in ilk yıllarına ait dergi, gazete, kitap, müzayede katalogları ve orijinal fotoğraflardan özveriyle oluşturduğu koleksiyonundan görsel malzemeleri ortaya koymuş. Ait oldukları dönemlerin ruhunu yansıtan bu karakteristik malzemeler, sadece görsel sanatların bir dalıyla değil modernleşen bir toplumun seyriyle de ilgili veriler sunuyor. Fotoğrafın Serüveni, Türkiye?de sosyal bir olay haline dönüşen fotoğrafçılığın tarihine dair rahatlıkla ve keyifle takip edilecek bir perspektif.

devamını oku..
% 50
indirim
18.00
Liste Fiyatı : 36.00
Kazancınız : 18.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %50.00 indirim