Format Kitap
Barkod 9789944886642
Yayın Tarihi 2017-03-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 1096
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 155 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Amelie Kuhrt
Çevirmen   : Dilek Şendil

Amélie Kuhrtun doğuda İran ve Afganistandan batıda Doğu Akdeniz ve Anadoluya, kuzeyde Karadenizden güneyde Mısıra kadar uzanan geniş bir coğrafi alanın yaklaşık üç bin yıllık tarihini incelediği iki ciltlik bu eser, kendi alanındaki en önemli başvuru kaynaklarından biri, belki de birincisidir. En eski yazılı belgeler ile Büyük İskenderin fetihleri arasında kalan bu uzun ve insanlık tarihi açısından can alıcı dönemi, son arkeolojik bulgulara, metin çözümlemelerine, eksiksiz denebilecek bir bibliyografyaya dayanarak anlatan Kuhrt, ayrıca çeşitli yorum ve metodoloji sorunlarını da mercek altına alıyor.

Üst düzey akademik bir çalışmanın aynı zamanda zevkle okunabilecek bir kitap haline de getirilebileceğini kanıtlayan bu eser, tarih bölümü öğrencileri için olduğu kadar, üzerinde yaşadığımız toprakların ve bölgenin, Mezopotamyanın, Hititlerin, Mısırın ve daha birçok uygarlğın tarihi hakkında bilgilenmek isteyen okurlar için de vazgeçilmez bir eser olacak.


Bakış açısındaki genişlik, bu eseri konuyla ilgili tüm dillerde basılmış kitaplar arasında benzersiz bir yere oturtuyor. Ayrıca, bilgilendirme açısından çok büyük bir değere sahip olan bu çalışma, hem okunması hem de başvurulması çok kolay bir kaynak; tarihsel gelişimlere eşlik eden çok sayıda çevrilmiş metin de çok faydalı.

Pierre Briant, Toulouse Üniversitesi


Bu harikulade kitap, hatırı sayılır karmaşıklıktaki bir konuda yapılmış ve geniş bir kaynakça ile birçok dipnotun eşlik ettiği üst düzey akademik bir çalışmanın gayet rahat bir şekilde okunabileceğini de kanıtlıyor. Bu iki ciltlik dev eserin, kapsadığı alan, akademik düzey ve yorumlama gücü açısından bugün bir benzeri daha yok.

Peter Jones, Literary Review


Amélie Kuhrt University College Londonda Eski Çağ Tarihi Kürsüsünde öğretim üyesidir. Achaemenid History Workshopsun (1983-90) ortak düzenleyicilerinden olan Kuhrt, Yakındoğunun Eski Çağ tarihi hakkında birçok eser yayımlamıştr ve Images of Women in Antiquitynin de (1993) editörlerinden biridir.

devamını oku..
Kategori : İlkçağ Tarihi
% 25
indirim
56.25
Liste Fiyatı : 75.00
Kazancınız : 18.75
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim