Format Kitap
Barkod 9789755098166
Yayın Tarihi 2018-03-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 360
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Edmondo De Amicis
Çevirmen   : Gülbende Koray Ulusoy

Küçük bir çocuk Enrico. Ağır bir savaşın yaralarını sarmaya ve yeniden bir ulus hâline gelebilmeye çalışan İtalya'nın yokluklarla ve türlü sıkıntılarla geçen bu zor günlerinde ilkokula gidiyor ve yaşadığı, gözlemlediği her şeyi günlüğüne kaydediyor. Dürüstlük, ahlaklı olmak, dayanışma, çalışmanın erdemi, dostluk, vatan sevgisi, iyi bir yurttaş olmanın koşulları...

Edmondo De Amicis, Çocuk Kalbi'nde çocuklara çocukların dilinden sesleniyor. Çocuk Kalbi'ni okurken romanın kahramanı Enrico ile aynı duyguları paylaşacak, onunla âdeta arkadaş olup bu muhteşem romanın sonuna gelmeyi asla istemeyeceksiniz.
Çocuk Kalbi, yayınlandığı tarihten itibaren çocuk edebiyatının başyapıtlarından biri hâline gelmiş, dünyanın tüm dillerine tercüme edilmiştir. Farklı farklı kültürlere sahip olmalarına rağmen, Çocuk Kalbi dünyanın dört bir yanından eğitimciler tarafından çocukların okuması gereken bir başyapıt olarak seçilmiştir.
Edmondo de Amicis'in dünya edebiyatına armağanı olan bu kitap, Gülbende Koray Ulusoy tarafından İtalyanca aslından ve tam metin olarak Türkçeye kazandırıldı.
Hiç şüphe yok ki Çocuk Kalbi tüm çocukların ve yetişkinlerin mutlaka okuması gereken bir başyapıt.

devamını oku..
Kategori : Dünya Klasikleri
% 25
indirim
9.68
Liste Fiyatı : 12.90
Kazancınız : 3.22
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim