Format Kitap
Barkod 9786052887301
Yayın Tarihi 2019-01-04
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 168
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Özpehlivan

Değişen ve dönüşen dünyada yaşanan teknolojik gelişmeler bireyi ve onun önemini azaltıyor gibi görünse de esasında her ilerlemenin başı mutlak surette insan unsurudur. Bu gelişmeyi sağalayan ve yaşamın içine entegre eden insan, özellikle örgütler açısından ele alındığında davranışı ve reaksiyonları irdelenmesi gerek önemli bir kaynak olarak görülmelidir.

Örgütsel davranış temelinde bireyin incelenmesi, davranışlarının analiz edilmesi ve örgütle olan ilişkisinin belirlemmesine işletmelerin gelecekleri ve planlamaları açısından değerlenmdirilmesi gereken bir konudur.Çalışan biretlerin,bulundukları örgütlerde ne düzeyde tatmin sağladıkları,bu tatminin diğer örgütsel kavramlarla olan ilişkileri, tatmin ya da tatminsizlik durumunun sonuçları ve bunların ölçüm metotları gibi husular örgütsel davranışın oluşumunda ele alınması gereken konulardandır.

Bu çalışmada iş tatmini kavramının ortaya çıkışı, kavramsal ve tarihsel açıdan gelişimi ve bu gelişimin örgütsel anlamda sonuçları incelenmiştir.Böylesine önemli bir kavrama dönük geliştirilen bu perspektif bireysel tatmin oluşumundan yola çıkılarak örgütün planladığı amaçlara ulaşması sürecine değin belirli tespitler içermektedir.

devamını oku..
Kategori : Açık Kaynak
% 5
indirim
28.50
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 1.50
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %5.00 indirim